کلاس های مهارت های اجتماعی

Image result for ‫به نام خدا‬‎

مهارت های اجتماعی:

برگزاری کلاس های مهارت های اجتماعی به منظور آشنایی هر چه بیشتر دانش آموزان با مفاهیم اساسی روانشناختی و مهارتهای فردی و اجتماعی مورد نیاز در سنین نوجوانی اقدام به برگزاری نمود.

برای دوره های دومی ها طی جلسات و گفتگو با دانش آموزان رأی گیری هایی به عمل آمد و هیجاناتی که رأی بیشتری داشتند به عنوان هدف جلسات در نظر گرفته شد. (لازم به ذکر است که دانش آموزان با توجه به نیازی که برای مقابله با هیجانات منفی در خود احساس می کردند و مثال هایی که می گفتند، رأی دادند.) گفتگو درباره ی موضوع هدف جلسه، کلاس را به سمت ارائه تعریفی واحد از هیجان رساند.

طی جلسات بعد فعالیتها و کاربرگ هایی پیرامون موضوع بصورت گروهی در کلاس ازائه شد و دانش آموزان با توجه به آموزش هایی که پله پله در جلسات قبل کسب کرده بودند، با اطمینان و تسلط بیشتری عمل کردند.

برای دوره اولیها این کلاس ها با هدف آشنایی با احساسات مختلف، نام آن ها و واکنش های بدنی که در زمان بروز هر احساس در بدن شکل می گیرد، برگزار شد.

کتاب های داستان، بازی ها و فعالیتهای گروهی مرتبط با این اهداف برای دانش آموزان ارائه گشت.

پایه سومی ها طی یک فعالیت گروهی، توانستند دوستان های جالب و خلاقانه ای پیرامون کارتهایی که با هیجانات مختلف به آن ها داده شده بود، بنویسند.

لازم به ذکر است که برای برگزاری این کلاس ها در راستای کسب مهارت های اجتماعی و فردی، کاملاً جنبه ی آشنایی با مفاهیم و مهارت ها و فعالیت گروهی و بازی (در مقاطع پائین تر) داشته و کار درمانی به هیچ عنوان در آن شکل نمی گیرد چرا که کار درمانی نیازمند صرف وقت و هزینه جداگانه می باشد.

آشنایی با مشاور، کار مشاور، شناسایی احساسات و واکنشهای بدنی مربوط به آن ها، تکنیک های آرامسازی از جمله دستاوردهای برگزاری این کلاس ها می باشد و آشنایی با راهکارهای مقابله با هیجانات منفی نیز تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *